قوانین کار در امارت برای کارآفرینان

قوانین کار در امارت برای کارآفرینان

امارات به عنوان کشوری با ثبات سیاسی و اقتصادی، سرمایه‌داران بسیاری را از سراسر دنیا جذب کرده است. آرزوهای تجاری شما در این کشور محقق خواهد شد. البته که قوانین کار در امارات برای کارآفرینان در نظر گرفته شده است.

اگر به عنوان یک کارآفرین قصد تأسیس شرکت یا هر نوع شغل دیگری در این کشور را دارید، باید بدانید که تصویب این مقررات اجرایی قانون فدرال در مورد ورود و اقامت اتباع خارجی توسط کابینه امارات با هدف تقویت موقعیت امارات به عنوان مقصدی ایده‌آل برای زندگی، کار و سرمایه‌گذاری است. بنابراین سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در امارات مسیری برای موفقیت تجاری شماست.

برای موفقیت در این زمینه آشنایی با این قوانین بسیار کمک‌کننده خواهد بود. پس با همراه شوید که با قوانین کار در این کشور آشنا شوید.

امارات مقصد فرصت‌های کارآفرینی و سرمایه‌گذاری

امارات کشوری در شرق شبه جزیره عربستان و دارای مرزهای دریایی در خلیج فارس با ایران است. ابوظبی پایتخت این کشور است، در حالی که دبی، پرجمعیت‌ترین شهر و یک مرکز بین المللی در امارات است. نزدیکی این کشور به ایران و وجود هزاران فرصت‌های شغلی و سرمایه گذاری، این کشور را به مرکز توجه سرمایه‌داران و کارآفرینان ایرانی تبدیل کرده است.

در‌واقع، امارات کشور فرصت های شغلی و سرمایه گذاری برای کسانی است که به دنبال موفقیت تجاری هستند. این کشور به دلیل داشتن برنامه‌های تکمیلی برای سرمایه‌گذاری و کارآفرینان، همواره در جذب سرمایه موفق بوده است.

به طور خاص برای کارآفرینان، این برنامه‌ها شامل ایجاد شرایط انعطاف‌پذیرتر برای به دست‌آوردن اقامت طلایی است. جالب است بدانید که حتی اگر کارمند تمام وقت یک شرکت باشید، می‌توانید یک کسب و کار در امارات راه‌اندازی کنید. با این حال، باید اطمینان حاصل کنید که فعالیت تجاری و سرمایه‌گذاری شما با کارفرمای شما یکسان نیست.

قوانین کار در امارت برای کارآفرینان

آشنایی با قوانین کار در امارات برای کارآفرینان طی کردن مسیر موفقیت را برای شما آسان‌تر خواهد کرد.

مزایای سرمایه گذاری در امارات

دبی شهری چندفرهنگی است که دو سوم جمعیت جهان را با پروازهای هشت ساعته یا کمتر در دسترس دارد. در نتیجه این شهر به عنوان پیوندی برای شرق و غرب عمل می‌کند. این موضوع موجب جلب‌توجه این شهر به عنوان مرکز سرمایه‌گذاری از سراسر جهان شده است.

از طرف دیگر قابلیت رشد سریع، موقعیت استراتژیک و فرهنگ تجاری مطلوب دبی باعث شده است که شهرت این شهر به گوش همگان برسد. با آشنایی با قوانین کار در امارت برای کارآفرینان، از این فرصت فوق‌العاده برای سرمایه‌گذاری استفاده کنید.

آگاهی از قوانین کار در امارت برای کارآفرینان

قوانین تجارت و کارآفرینی در امارات بر اساس پیش برد کارها بر اساس عدالت وضع و در حال اجراست. شما به عنوان یک کارآفرین در این کشور مسئول رعایت قوانین زیر خواهید بود.

  • اداره صحیح کسب و کار
  • حمایت از حقوق کار، حقوق مصرف‌کننده و حقوق مالکیت معنوی
  • حفاظت از سلامت و محیط زیست و تضمین ایمنی
    قانون فدرال امارات متحده عربی در مورد تمامی شرکت‌های تجاری، مالی، صنعتی، کشاورزی، املاک و مستغلات یا سایر انواع فعالیت‌های اقتصادی اعمال می‌شود. آشنایی با قوانین کار در امارات برای کارآفرینان، راهی برای رسیدن به موفقیت تجاری است.
قوانین کار در امارت برای کارآفرینان

ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چه قوانینی برای مشاغل مناطق آزاد اعمال می‌شود؟ باید بدانید که کسب و کار شما باید تحت قوانین مربوط به فعالیت تجاری خاص شما، از نظر عملکرد، رعایت حقوق مالکیت، رعایت QHSE و قوانین مربوط به مقامات منطقه آزاد مربوطه باشد.

سرمایه گذاری در امارات

امارات با قوانین سرمایه‌گذار پسند و محیطی با ثبات و امن، مقصدی ایده‌آل برای سرمایه‌گذاری است. امارات از طریق تصویب قانون سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی (FDI) در سال 2018، محیطی با مالیات کم و فرصت‌های جدیدی برای سرمایه‌گذاری در مناطق اصلی و مناطق آزاد ارائه می‌کند.

امارات متحده عربی در تلاش است تا 150 میلیارد دلار سرمایه خارجی داخلی جذب کند و آرزو دارد تا سال 2030 به یکی از 10 مقصد بزرگ سرمایه‌گذاری جهانی تبدیل شود.

سرمایه گذاری در املاک 

با توجه به ثبات، انعطاف پذیری و مقرون به صرفه بودن بازار املاک، امارات در طول سال ها به یک مقصد سرمایه گذاری تبدیل شده است. مزیت اصلی سرمایه گذاری در املاک ابوظبی این است که سرمایه گذاری شما تحت تأثیر تورم قرار نمی گیرد و می تواند سالانه بین 7 تا 12 درصد درآمد ایجاد کند.

خرید ملک آماده به شما این امکان را می‌دهد که بلافاصله اجاره واحد را شروع کرده و درآمد کسب کنید. اما باید توجه کنید که قیمت فروش در مقایسه با املاک خارج از طرح بالاتر است، اما می توانید برای رهن اقدام کنید و از پول اجاره برای تامین بخشی از هزینه‌ها استفاده کنید.

قانون ورشکستگی در امارات

شرایط تجاری و اقتصادی کشور امارت همواره سرمایه‌داران و کارآفرینان را برای راه اندازی مشاغل و تجارت در این کشور وسوسه می کند، اما موضوعی که ممکن است است هر سرمایه گذاری را در شروع این کار بترساند، امکان ورشکستگی است.

جالب است بدانید که طبق قوانین ورشکستگی در امارات، قانون حمایت کامل را برای کمک به شرکت‌های آسیب‌دیده در امارات برای جلوگیری از ورشکستگی و انحلال فراهم می‌کند. این کار از طریق مکانیسم‌های مختلف انجام می‌شود که عبارتند از:

  • تجدید ساختار مالی خارج از دادگاه توافقی
  • تجدید ساختار مالی
  • پتانسیل تضمین وام های جدید تحت شرایط تعیین شده توسط قانون

شرکت‌هایی که تحت قانون شرکت‌های تجاری تأسیس نشده‌اند و به طور کامل یا جزئی در مالکیت دولت فدرال یا محلی هستند، به موجب این قانون فدرال، مشمول ورشکستگی می‌شوند. هدف این قانون افزایش ثبات تجاری در امارات و اعتماد سرمایه‌گذاران به بازار کارآفرینی در امارات است.

قوانین کار در امارت برای کارآفرینان

کلام آخر

کارآفرینی و سرمایه‌گذاری در امارات، با توجه به قوانین حمایتی این کشور، راهی مطمئن برای رسیدن به موفقیت در تجارت است. قوانین کار در امارات برای کارآفرینان به‌گونه‌ای وضع شده است که انگیزه و اشتیاق کارآفرینی در این کشور را افزایش می‌دهد.

امیدواریم که مطالب عنوان‌شده در این متن، شما را در موفقیت در مسیر کارآفرینی کمک کرده باشد.

منابع

https://www.entrepreneur.com/en-ae/growth-strategies/what-entrepreneurs-need-to-know-about-the-uaes-latest/425114

https://www.lexisnexis.co.uk/legal/guidance/doing-business-in-the-uae

 

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *